GOOGLE REKLAM FİYATLARI

Google Reklam Adwords

Adwords reklam verme; pek çok yönden web siteleri için avantaj sağlamaktadır. Google tarafından tasarlanan bu teknik sayesinde web sitelerinin potansiyel müşterileri belirlenmekte, satışları artmakta ve web trafiği genişlemektedir. Arama motorları; online pazarlamanın %75’lik bir bölümünü elde tutmaktadır. Google reklam ajansı sayesinde arama motoru üzerinden reklam vermek oldukça kolay bir hale gelmektedir. Ajans üzerinden verilen reklamlar; site içerisinde, youtube’da veya iş ortağı sitelerin sayfalarında görülmektedir. Bu durum ise satışlarda gözle görülür bir artış sağlamanın yanı sıra müşteri geri dönüşlerini de çoğalmaktadır.

Google Adwords Reklam Verme Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Google reklam fiyatları; uygulanacak olan işlemin türüne ve eklenen kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Google üzerinden reklam vermenin pek çok detayı bulunmaktadır. Google reklam platformu üzerinde çalışan kişiler ile iletişime geçerek; özel avantajlardan faydalanma imkânı bulunmaktadır. Reklam verme fiyatları; birçok unsur tarafından etkilenmektedir. Bu unsurlar arasında yer alan rakip site içerisine reklam yerleştirme; pek çok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Rakip sitenin içerisinde yer alan web sitesi reklamı; potansiyel müşterileri direkt olarak siteye yönlendirmektedir.

Google reklam tekniği özellikle ticaret yapan web siteleri için vazgeçilmez tercihler arasında yer almaktadır. Google site reklam ücretleri; kişilerin bütçesine göre ayarlanabilmektedir. Bu sayede hem web sitesi sahiplerinin kesesini korumakta hem de satışlarının artmasına yardımcı olmaktadır. Google üzerinden reklam vermek basit ve pratik bir işlem olmasına rağmen mutlaka alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Google reklam platformu üzerine uzmanlaşmış kişiler; potansiyel müşteri tespiti, uygun reklam arayüzü, reklamın yer alması gereken sosyal platform analizi gibi birçok unsuru değerlendirmekte ve daha sonra reklamı yayınlamaktadır. 

Google’da Şimdi Reklam Verin

Google adwords reklam vermek için google üzerinden reklamcılık yapan profesyonel ekipler ile iletişime geçmek yeterlidir. Google reklam için belirlenen başvuru formunu doldurmak ve reklam için bütçe belirlemek gerekmektedir. Bunun dışında kalan işler; profesyonel ekipler tarafından kısa süre içerisinde halledilmekte ve reklamlar online platformdaki yerini almaktadır. Adwords için mobil uygulamalar da sıklıkla tercih edilmektedir. Sosyal medya araçları ve mobil uygulamalar sayesinde web sitelerinin görünürlüğü ve keşfedilirliği artmaktadır. Tamamen Google tarafından geliştirilen reklam verme platformu; aynı zamanda Youtube üzerinde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Google ads ücretleri; vermek istenilen reklam tipine göre de değişiklik göstermektedir. Grafik görüntülü, Youtube video, arama ağı reklamları gibi birçok reklam seçeneği bulunmaktadır. Web sitesi sahibinin tercihine ve bütçesine göre belirlenen reklamların satış artışı sağlamanın yanı sıra web sitesinin arama motoru üzerinde üst sırada yer almasına da yardımcı olmaktadır. SEO uyumlu metinler içeren web siteleri günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Bu web sitelerine google reklam da eklendiğinde sitenin konumunda ciddi değişimler meydana gelmektedir. Tıklama başına maliyet ödenen google reklamlar; web sitesi sahibinin ödediği maliyetin karşılığını kar olarak geri sağlamaktadır. Sürekli akış ve yenilenme olan online platform üzerinde reklama sahip olan web siteleri; farklarını ve kalitelerini ortaya koymayı başarmaktadır.

Google Adwords Uygun Reklam Verme Yöntemleri

Google ücretli reklam sayesinde birçok şirket kalkınarak, elde etmek istedikleri statüye kısa zaman içerisinde ulaşmıştır. Uygun reklam türü; google reklamcılık için çalışan ekipler tarafından belirlenmektedir. Reklam türü; şirketin potansiyel müşterileri, sattığı ürün veya içerik, elde etmek istediği artışa göre değişiklik gösterebilmektedir. Küçük bir bütçe ile reklam verebilmek mümkündür. Tıklanma başı maliyet sistemine sahip olan google reklamcılık; aldığı maliyetin fazlasını katlayarak web sitesi sahibine katkı sağlamaktadır. Reklam ücretleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak adına google platformu üzerinden reklam imkânı sağlayan siteler ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Google reklam için bir günlük bütçe ayıran web siteleri; e-ticaret alanında ön plana çıkmayı başarmaktadır. Online üzerinden keşfedilen sitelerin; şirketleri de ziyaretçiler tarafından bilinmeye ve tercih edilmeye başlamaktadır. Kişilerin bütçesine oranla değişen google reklam çeşitleri arasında yer alan görselli reklamlar; potansiyel müşterilerin göz zevkine hitap etmekte ve bu sayede kişileri alışverişe teşvik etmektedir. Adwords görüntülü reklam seçeneği pek çok satış firması tarafından tercih edilmekte ev kullanılmaktadır. Görüntülü reklam seçeneği; duyarlı görüntülü reklam ve etkileşim reklamları olarak iki kısma ayrılmaktadır.

Google Reklam Başvuru Formu

Google reklam için başvuracak olan kişilerin öncelikle reklam başvuru formunu doldurması gerekmektedir. İsim-Soyad, telefon, web sitesi url kopyası ve mesaj kısmını doldurarak başvuruda bulunmak oldukça kolaydır. Google platformu üzerinde reklamcılık yapan siteler; reklam için başvuran web site sahipleri ile iletişime geçmekte ve istenilen kriterleri belirlemektedir. Arama ağı reklamları olarak adlandırılan reklam türünde; arama butonuna doğru anahtar kelime yazılarak yapılan aramalar da sonuç vermektedir.

Google reklamcılıkta yer alan grafik görüntülü reklamlar; web sitesi içeriğini ve potansiyel müşterinin gözüne hitap edebilecek olan görseli reklam içerisine yerleştirilmektedir. Eklenen görüntü sayesinde cazip ve etkileyici bir görünüm kazanan reklam sayesinde kişinin kazanç tablosu artış göstermektedir. Bunun yanı sıra Youtube video reklamları da web sitesi sahiplerine birçok katkı sağlamaktadır.

Leave A Comment