Kurumsal Seo Danışmanlığı Hizmetleri Nelerdir?

Kurumsal Seo Danışmanlığı

Kurumsal seo danışmanı bir web sitesinin üst sıralara çıkmak amacı ile yapabileceği çalışmaların neler olduğundan bahseder. Bu sayede siz de nasıl davranmanız gerektiğini ve ticaret hayatınızı online platforma taşımanın ne gibi gereklilikleri olduğunu öğrenirsiniz.

Bunu öğrendikten sonrası artık geleneksel ticaret anlayışından tamamen sıyrılarak bol kazanç elde edebilirsiniz.

İnternet dünyasında müşteriler size gelmez. Siz müşterilere gidersiniz. Bu da baktığında ilk sizi görmesi anlamına gelmektedir.

Baktığında ilk sizi gören müşteri verdiğiniz hizmetten memnun olduğu sürece size bir alternatif arayışı içerisine girmeyecektir. Bu nedenle hizmet kalitenizden asla ödün vermemelisiniz.

Emeklerinizin karşılığını fazlası ile alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bunun için anahtar kelimelerin ne denli yararlı olduklarını gördüğünüzde şaşıracaksınız!

Anahtar kelimeler sayesinde siteniz birkaç gün içerisinde en yukarılara tırmanır ve bunlar etkili, doğru kullanıldığında basamakları üçer beşer çıkarsınız.

Amatörce yapılan klasik içeriklerden değil, uzun çalışmalar sonucunda elde edilen anahtar kelimelerin organik olarak dağıtıldığı mükemmel çalışmalardan söz ediyoruz.

Birlikte çalıştığınız seo ekibi sizin için site içi seo ve site dışı seo olmak üzere tüm ayarlarını ekip çalışması halinde yürütür.

Site içi çalışmalar; kategori yazıları, sayfa yazıları, ürün yazıları blog yazıları vb. şeklinde sıralanabilir.

Site dışı çalışmalar ise; backlink çalışmaları, tanıtım yazıları, sosyal medya platformlarında yer alan içerikler ve sosyal medya yönetimi, çeşitli reklam çalışmaları vb. şeklinde sıralanabilir.

Bir seo ajansı kurumsal olmak zorunda değildir. 

Ancak kurumsal seo çalışmalarında yapılan; 

  • İçerik geliştirme, 
  • Kurumsal web sitesi için gerekli olan tüm ayarları yapma,
  • Dijital pazarlama stratejilerini geliştirme ve yürürlüğe koyma,
 • Uygun bir logo yaratma ya da uygun bir logo edinme,
 • Sosyal medya yönetimi ve medya ile entegre şekilde içerik üretimi yapma,
 • Backlink çalışmaları yürütme,
 • Site içerisinde editörlük yapma ve bunları günü gününe ayarlama,
 • Arama motoru optimizasyonuna uygun şekilde anahtar kelimelerin organik dağıldığı metin içeriklerini üretme gibi uygulamaların mükemmel şekilde düzenlenebilmesi için kurumsal seo danışmanları ile birlikte çalışmak en doğrusudur.

Bunların dışında da başka hizmetler sunulabilir. Bu tamamen bir araya gelmiş olan ekip üyeleri ile ilgili bir durumdur.

Kurumsal seo danışmanları ve diğer seo ekip üyelerinin yürüttükleri kurumsal seo çalışmalarında bir web sitesinin sosyal medya alanı ile ilgilenmiyor olabilir. Bu tür kuruluşlar bu alanlarda hizmet vermek zorunda değildir. Çünkü seo Google ve aramalar ile ilgili bir durumdur. Ancak eğer bir sitenin bu kollarda da hesapları var ise hedef kitlesini daha da artırmak için bu tür alanlara da yayılmak gerekebilir. 

Bu nedenle bu alanda çalışan ekip üyelerini barındıran seo ekiplerine de ulaşmak isteyebilirsiniz. Burada tercih tamamen size aittir.

Hatta sitenizin reklam ihtiyacını karşılayan ekiplere bile ulaşabilirsiniz. Bu alanda çalışan ekipler ile birlikte iş yapmaya karar verdiğinizde yürütülen çalışmaların Google ads kurallarına uygun olduğundan emin olmalısınız.

Seo Danışmanınızdan Yüksek Performans Bekleyin!

Seo danışmanınızdan yüksek performans beklemelisiniz. Sitenizi içiniz rahat şekilde kendisine teslim edebilirsiniz ve o da size taleplerinize uygun olarak hizmet sunmalı.

Bu koşullar sağlandığında uzun yıllar birlikte çalışacağınızdan ve bunun kısa sürede bile kat be kat karşılığını alacağınızdan emin olmalısınız.

Bir seo ekibi ile çalışmadan önce ilk olarak size ne gibi hizmetler sunabilecekleri ve ekipte yer alan bireylerin nasıl çalışmalar yürüttükleri hakkında bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Kurumsal seo danışmanlık hizmetleri sunan bir ekibin size Instagram organik takipçi sunması dahi mümkündür. Bu belki de bir e ticaret seo çalışması değil gibi görünebilir ve gerçekten de öyle değildir.

Ancak bazı kurumsal firmaların en önem verdiği şey bir web sitenin sahip olduğu tüm kolların en üstlerde olması, en tanınan olması ve rakiplerin kendilerini asla geçmelerine mahal vermemektir.

Full Seo Paket Kapsamı

Search engine optimization, ilkeleri sayesinde web sitelerin alanlarını kategorize eden ve internet kullanıcılarının karşısına daha kolay çıkaran Google’ın yaptığı en iyi işlerden biridir.

Bu sayede Google, sitenizi tanır, ne alanda çalıştığını belirler ve sizden beklediklerinizi ona ne kadar sunarsanız size o kadar çok kazandırır.

Bunun için en doğrusu full seo paket kapsamında yer alan hizmetlerin neler olduğunu iyice araştırdıktan sonra sizin için en uygun olan seo ekibi ile birlikte web sitenizi en yukarılara taşıyın.

En yukarıya taşıdıktan sonra yerinizi de koruyan kişiler ile birlikte çalışmalarınıza devam etmelisiniz.

Yalnızca en yukarıda olmak asla yeterli değildir. Buradaki yerinizi de her gün sağlamlaştırmalısınız. Rakiplerinizin sizi altlara göndermesine asla izin vermemelisiniz!

İstanbul seo kapsamında pek çok seo danışmanlığı fiyatlarının ekonomik olduğu seçenek mevcuttur. Siz de web siteniz ile üst sıralara çıkmak için bir kurumsal seo danışmanı ile çalışabilirsiniz.

Bu sayede zaman tasarrufu, iş yükü tasarrufu ve finansal anlamda tasarruf sağlarken satışlarınızda artış yaşayarak gelir düzeyinizi kısa sürede artırabilirsiniz.

Leave A Comment