Google Ads Reklam Vermek Ne İşe Yarar?

  • Ana Sayfa
  • Google Ads Reklam Vermek Ne İşe Yarar?

Google Ads reklam; kısaca işletmeniz için bir açık artırma sistemi ile Google üzerinden reklam vermesi ve en üstlerde yer alması anlamına gelmektedir.. Ancak normal bir açık artırmanın aksine, önemli olan yalnızca verilen teklif değildir.
Burada yer alan açık artırma sistemi, reklam kampanyalarınızın kalitesini ve ilgi düzeyini hesaba katarak belirlenebilir. Bu, açık arttırma yapılırken sadece belirli bir bütçeye sahip olan bireylerin kazanmasını değil; herkes için eşit düzeyde kazandırıcı etkisinin olduğu anlamına gelir.
Yani, Google üzerinden reklam verebilmek için çok büyük bütçelere ve belirli bir düzeyde büyümüş bir şirkete ihtiyacınız yoktur. Birkaç aylık işletmeler bile Google üzerinden reklam verebilir.
Google Ads reklam işleminde yapılan açık artırma sisteminde, anahtar kelime kavramı oldukça büyük öneme sahiptir.
Reklamı verecek olan kişiler kendi işletmeleri ile ilgili hedef kitlelerinin Google’a girdiklerinde kullanabilecekleri arama biçimlerini (anahtar kelime) belirler.
Ardından bu anahtar kelimeler ile ilgili reklam içerik üretir.

Tıklanma Başına Ödeme

Diğer aşama ise tıklanma başı verilecek olan ödeme miktarını belirlemektir. Bu ne anlama gelir?
Bir işletme sahibi Google Ads reklam vermek istediğinde bunu kolaylıkla gerçekleştirebilir. Ancak rakipleri de aynı şekilde Google Ads reklam verebilirler.
Bu durumda kimin en üstte yer alacağı tıklanma başına yapılan ödeme miktarına göre Google tarafından belirlenmektedir.
Örnek olarak kendi reklamınız için tıklanma başına 4 lira ödüyor iseniz, Google’da 3 lira ödeyenlere göre daha önde; 5 lira ödeyenlere göre ise daha aşağıda yer alırsınız.
Bunun için ödeme miktarınızı rakiplerinize göre daha fazla tutmanın size getirisi daha fazla olacaktır.
Daha fazla bireye ulaşmak, gelir miktarınızı arttırmak ve site trafiğinizi arttırmak için en etkili olan yollardan biri de Google Ads reklam vermektir.
İşletmenizin internet ortamında güçlü, marka değeri artmış ve kısa zamanda çok iyi yerlere gelmesini düşlüyorsanız mutlaka Google Ads üzerinden reklam vermelisiniz.
Bu durum işletmenizi büyütebilmeniz için en önemli stratejilerden biri olma özelliğini taşımaktadır.

Add Your Heading Text Here

Google reklam veren firmalar sizin yerinize gerekli tüm reklam aşamalarını halledebilirler. Bu sayede rakiplerinizden aşağıya düşmenize izin vermezler.
Bunu yaparken hem ekonomik hareket ederler hem de bütçenizi en etkili şekilde kullanmanızı sağlarlar.
Bu nedenle Google reklam veren firmalar ile çalışarak Ads reklam vermek sizi her daim en üstlerde tutacak ve marka kalitenizi arttırıcı etki gösterecektir.
Ads reklam vermek için gerekli olan bütçe miktarını birlikte çalıştığınız SEO ekibine danışabilirsiniz.

Antalya Google Ads Neyi İfade Eder?

Antalya Google Ads, Google alışveriş reklamları arasında sizin de yer almanızı sağlayan işlemlerin yapıldığı kişi veya ekipleri ifade eder.
Bunun için web sitenizin Google Adwords reklam sistemi üzerinden reklam vermesi gerekmektedir. Bu sayede en üstlerde yer alabilir ve kolaylıkla kendinizi rakiplerinizin önüne çıkarabilirsiniz.
Elbette öncesinde web site içerisindeki tüm seo ile içerik girişlerinin belli bir düzeye ulaştığından ve yazılımsal işlemlerin bittiğinden emin olmalısınız.
Bundan emin olmak reklamlar sayesinde site içine giren kişilerin mükemmel bir site ile karşılaşmalarına ve ilk izlenimlerinin iyi olmasına yardımcı olur.
İstanbul Google Ads ve diğer illerde bu tür işlemlere ihtiyacı olan bireyler için de aynı durumlar geçerlidir.

Google My Business Nedir?

Google my business, işletmenizi insanlara hızlı bir şekilde tanıtmanıza yardımcı olmaktadır. Bunun için sitenizi my business optimizasyonunun yapılması gerekmektedir.
Bu anlamda web siteniz için gerekli düzenlemelerin neler olduğu her site için farklı işlemektedir. Bu nedenle detaylı bilgi alabilmek adına kurumsal bir seo ajansından veya bizden bilgi edinebilirsiniz.

Nasıl Daha Fazla Kitleye Ulaşabilirsiniz?

Web sitenizin Google seo işlemlerini yaptıktan ve Google içinde reklamını yaptıktan sonra daha fazla hedef kitlenizi arttırmak için ne gibi çalışmalar yapabileceğinizden bahsedelim.

Bunun için;

  • Facebook reklamları,
  • Instagram reklamları,
  • Sosyal medya yönetimi,
  • Google hizmetlerinden biri olan görüntülü reklam ağı gibi işlemlerden yararlanabilirsiniz.

Size uygun fiyatları seçerek işlemlerinizi yürütebilmek adına Google Partners hesabı olan bireylere ulaşabilir ve ekonomik olarak işletmenizin gerekli tüm tanıtımları hakkında işlemlerinizi kolaylıkla yürütebilirsiniz.

YouTube SEO Nedir?

İşletmenizi büyütebilmek adına sosyal medyanın gücünden mutlaka yararlanmalısınız. Facebook, Instagram, YouTube ve Pinterest gibi çok sayıda kullanıcı kitlesi olan sosyal medya platformlarında mutlaka bir işletme hesabınız olmalı.
Buralardan ürün satışı yapmak zorunda da değilsiniz. Yalnızca tanıtımınızı yaparak web sitenizin içerisine potansiyel müşterilerin çekilmesini sağlayabilirsiniz.
Çeşitliliğin önemli olmasının en büyük nedenlerinden biri her bireyin tüm sosyal medya platformlarını kullanmamasıdır. Bu sayede daha fazla bireye ulaşmayı garanti altına almış olursunuz.
Tıpkı Google içerisinde olduğu gibi YouTube da aramalara uygun anahtar kelimeler ve etiketler ile erişilebilirliği kolaylaştırmaktadır.
Kendiniz program satın alarak bu anahtar kelimelerin neler olduğunu belirleyebilir ya da bir seo ajansı ile çalışarak paket fiyatlarına göz attıktan sonra daha ekonomik şekilde bu işlemleri ele alabilirsiniz.
Üstelik seo ajansı ile çalıştığınızda hem ekipte yer alan bireylerin tecrübeleri sayesinde daha kısa zamanda büyürsünüz hem de ihtiyacınız olan tüm programlara yüklü miktarlarda ödemeler yapmak zorunda kalmazsınız.
İşletmenizin bir YouTube kanalı bulunuyorsa daha çok potansiyel müşteri kitlesine ulaşabilmek adına YouTube video seo ayarlarını yapabilir ve videolarınızın anahtar kelimeler sayesinde daha kolay erişilebilir hale gelmesine yardımcı olabilirsiniz.